Eko-lignite 20/40g - BIG BAG 600kg Zobacz większe

Eko-lignite 20/40g - BIG BAG 600kg

Nowy

Starczy na około: 20 m2

Więcej szczegółów

Add to wishlist

Więcej informacji

Granulacja: 20-40g
Pojemność: 600kg
 

Eko-Lignite ze względu na swoją strukturę nie ulega przemieszczaniu przez wiatr. Wykorzystywany do dekoracji kwietników, klombów, skwerów, wokół pni drzew i krzewów na tarasach i balkonach.

Przeciętny odczyn - pH wynoszący 5,8 sprawia, że nadaje się ściółkowania większości roślin. Ponadto, dzięki obecności w swej strukturze wolnych kwasów huminowych bądź soli oczyszcza gleby skażone działalnością przemysłową.

Eko - Lignite ma zastosowanie w:

  • ogrodnictwie,
  • sadownictwie,
  • zagospodarowaniu terenów zielonych,
  • rolnictwie
  • rekultywacji terenów skażonych działalnością przemysłową.

 

Stosowanie
Eko-Lignite poprzez naturalny rozkład wierzchniej warstwy pod wpływem warunków atmosferycznych (słońce i deszcz) powoduje zahamowanie wzrostu chwastów, zatrzymuje wilgoć oraz ciepło. W stanowisku nienasłonecznionym proces rozpadu cząstek jest powolniejszy niż w miejscach narażonych na działanie czynników atmosferycznych takich, jak słońce czy deszcz. Grubość warstwy preparatu stosowanego do celów dekoracyjnych jest dowolna, jednak zalecana minimalna warstwa gwarantująca zahamowanie wzrostu chwastów wynosi 5-6 cm.

Zalecane stosowanie:
warstwa podkładowa – Eko-Lignite o granulacji 10-20 mm
warstwa wierzchnia – Eko-Lignite o granulacji 20-40 mm

Dawkowanie uzależnione jest od stopnia zasobności gleby w próchnicę, stopnia skażenia w metale ciężkie, a w przypadku stosowania do celów dekoracyjnych od indywidualnych oczekiwań klienta. Ze względu na powolny rozkład węgla w glebie (mineralizacja do 8 lat) efekty działania Eko - Lignite jako preparatu wzbogacającego glebę utrzymują się przez następne lata.

Okres przydatności - bezterminowo
Opinie

No customer comments for the moment.

Napisz opinię

Eko-lignite 20/40g - BIG BAG 600kg

Eko-lignite 20/40g - BIG BAG 600kg

Starczy na około: 20 m2

Napisz opinię

Ostatnio przeglądane

Śledź nas na Facebooku